DIY dárek: Koleda, koleda, Štěpáne

DIY dárek: Koleda, koleda, Štěpáne - Davidova ekologická včelí farma

Vánoce klepou na dveře a Štědrý den spolu se čtvrtou adventní nedělí se blíží. V posledním týdnu před Vánoci mnohé z nás čekají vánoční večírky, dětské besídky a setkání s přáteli. Každoročně tak potřebujeme mít u sebe menší, ale vděčné překvapení, které se trefí do vkusu a chuti každému. 

U nás tomu letos nemohlo být jinak. Vánoční besídka synovce ve školce se blíží a jelikož je to nadějný mladý včelař, který během léta na farmě pomáhal, dostal za úkol poctivé medy vyzdobit. Klidné nedělní dopoledne u koled tomu nahrávalo, nachystali jsme tak potřebné věci a vrhli se do toho. Vánoční skřítek u toho nesměl chybět. Z počátku to chvilku trvalo, přece jen zdobení pětiletého má pomalejší rozjezd, ale jakmile jsme se do toho dostali, byla to vlastně rychlovka a z výsledného a samostatně vytvořeného dárku má chlapec velkou radost. A my se s vámi o tu radost podělíme, ať máte také rychlý a zároveň ,,pro každého vhodný” vánoční dárek. 

Ozdobené raw medíky 
Časová náročnost: cca 0,5h až 1h (záleží, zda pracujete s dítětem či bez 😁)
Pro ozdobení medu jsme využili jutové lanko, kousek karmínové stužky, oříšky, slámové ozdoby, nevyužité větvičky jehličí z adventního věnce a lepicí gumu. Dále už jen nůžky a univerzální raw květové medy. 

Postup:

Nachystáte si medy a potřebný materiál. My jsme prvně nastříhali větvičky na menší kousky, vytáhli ozdoby a oříšky. Poté jsme okolo medu omotali jutový provázek, který jsme v posledním otočení nechali volnější, aby se za něj dalo nastrkat různorodé množství větviček. Na ty se může přidat ozdoba, mašlička ze stuhy, nebo oříšek. Víčko u medu jsme také využili k ozdobení dle vkusu synovce, hodně pomohla lepicí guma - hlavně v samostatnosti dítěte (podobně by určitě posloužila i tavná pistole). A to je vše! V jednoduchosti je krása a dokonalý výsledek je zde zaručen.  


Samozřejmě kreativitě se meze nekladou a ve zdobení se můžete odvázat dle libosti. U nás se momentálně potřebujeme domluvit, který výrobek dáme paní učitelce a který si může nechat. Nechat si chce totiž všechny.

Především tak přejeme předvánoční čas prožít v klidu a v přítomnosti lidí, které máte rádi (a ty rádi obdarujete kvalitním raw medem).